Skip to content

Dobrodružství bez plánování

1 rokem ago

455 words

Výlety, které předem nemají místo, čas a ani počet osob, se stávají čím dál tím větším trendem jak u mladých lidí, tak starších lidí bez rodin s právě odrostlými dětmi. Je zde velké riziko, že pár dní nebudete mít kde přespat, nebudete stíhat správné odlety a další. Co vše si tedy s sebou na takovou dovolenou zabalit a na nic při tom nezapomenout?
historická budova

Stan

Absolutní nutnost, bez které se na Vašem výletě neobejdete. Nikdy nevíte, kdy přijedete a v hotelu už nebude místo, nebo kdy se Vám nepodaří sehnat auto a dojet na místo, kde jste měli přenocovat. Proto si pořiďte kvalitní stan, kde budete mít jistotu, že se při větším lijáku neprotrhne jeho plachta, nebo že Vás vichr neodvane na míle daleko.

 Plynový vařič

Přenosný vařič je základ všech výletů, festivalů, přespávání u vody nebo na chatě. Kde totiž v deset hodin večer seženete na louce nebo na pláži místo, kde si budete muset uvařit jídlo?
Plynový vařič je poměrně těžká položka, kterou s sebou budete muset táhnout. Zaručí Vám však, že kdykoliv budete mít hlad, nebudete muset zoufale vymýšlet plány, jak se dostat ke sporáku!
jachty na moři

Pořádně veliká krosna!

Zapomeňte na kufříky na kolečkách. Pokud nevíte, čím vším se budete muset před doražením do cíle brodit, rozhodně není lepšího pomocníka než krosny. Krosna je prostorná, má vyztužená záda a pomůže Vám k tomu, abyste měli volné ruce. Mít volné ruce je velmi důležité. Člověk má totiž pocit, že toho tolik nenese. A také máte v případě ztráty rovnováhy volné ruce, kterými se zachytíte při případném pádu.

Kuráž

Je toho samozřejmě mnohem víc, co si nesmíte zapomenout. Je to například baterka, kartáček, dámské hygienické potřeby (protože dámy, naše tělo měsíc nepočká), čepice, pláštěnka. Ale pokud nebudete mít odhodlání jít do něčeho tak vzrušujícího, jako je výlet bez cíle, nikdy si ho pořádně neužijete! Přejeme Vám hodně štěstí při neplánovaných výletech a spoustu zajímavých zkušeností, na které nikdy nezapomenete!