Skip to content

3 typy na rodinnou dovolenou, která vás finančně nevyždímá

1 rokem ago

547 words


1.     Cestujte do zemí, kde jsou ceny ubytování, dopravy a stravy podobné jako u nás.
 
Pokud si jako cílovou destinaci vaší dovolené vyberete zemi, kde stojí tyto služby podobně jako u nás, nemusí vás dovolená stát o moc víc, než běžný život v České republice.
 
Vybírejte zejména ze zemí bývalého Sovětského svazu jako je například Polsko, Slovensko, Bulharsko, Makedonie, Rumunsko, Slovinsko. Pokud toužíte podívat se k moři, co třeba Gruzie? Zpáteční letenky seženete za pár stovek z Polska či Maďarska a gruzínská příroda spolu s pohostinností místních vás nadchne.
 
 
2.     Pokud se přece jen rozhodnete pro zemi, kde jsou ceny vyšší, vezměte si alespoň nějaké jídlo z domu.
 
Hodit se budou různé paštiky, konzervy, instantní polévky, trvanlivé pečivo, těstoviny, čaj a káva. Prostě vše dobře skladné s možností rychlé a jednoduché přípravy. Zbylé peníze pak dáte do rezervy nebo si s rodinou můžete zajít do místní restaurace a dovolenou tak parádně zakončit.
Co se týče přepravy potravin, pokud jedete po vlastní ose autem, vybírejte potraviny s odolným obalem a ty, bez kterých se neobejdete.

To stejné platí i při přepravě autobusem a vlakem. Pokud cestujete letadlem, můžete potraviny vzít i do zavazadla na palubu. V tom případě však pročtěte letové podmínky společnosti, se kterou letíte. Například kovové konzervy by mohly být na palubě problém.
 
 
3.     Jestli chcete danou oblast poznat lépe, cestujte místní dopravou, či choďte pěšky.
 
Odmítejte nabídky cestovních agentur na předražené fakultativní výlety. Místo toho si zkuste najít informace o zajímavostech sami, či se zeptejte na recepci a místních. Jistě vám pomůžou a poradí s výběrem vhodného místa a dopravy. A co navíc, lépe poznáte místní obyvatele a okolí.

Nebo zkuste více chodit pěšky. Takový celodenní výlet do vedlejší vesnice, do lesa či jeskyně, nabídne příjemný čas strávený s rodinou a zážitky, o kterých si budete ještě dlouho vyprávět.
 
TIP NA ZÁVĚR: Zajímavou alternativou dopravy je pronajmutí auta. Půjčovny dnes nabízí velké množství typů aut, s nejrůznější výbavou. Pronájem auta na týden vás může leckdy vyjít levněji, než kdybyste k přepravě užívali vlak a autobus. Čím dříve auto rezervujete, tím levněji vás jeho pronájem vyjde. Další slevy pak můžete uplatnit pomocí kuponů, které stejně jako autopůjčovny najdete na internetu. Stačí zadat hesla CAR HIRE COUPONS, RENTAL CAR apod.
 
 
Do prázdnin a dovolené sice zbývá ještě pár měsíců, ale už teď se můžete poohlížet po nabídkách cestovních kanceláří, či si vysněnou dovolenou zorganizovat sami. Informací o cestování je na internetu spoustu. Stačí jen hledat.