Skip to content

Aby záda nebolela

12 měsíců ago

466 words

Jestliže chceme, aby se naše dítě připravovalo do školy (v mezích možností) rádo, musí mít bezpodmínečně své pracovní místo. Určitě si každý z nás pamatuje, jak nerad psal úkoly na druhý den. A pokud si nejprve musel uklidit kuchyňský stůl, chtělo se mu do toho ještě o trochu méně. Vám by se také určitě nechtělo jít uvařit večeři k sousedům. Vlastní pracovna prostě udělá s Vaším školákem divy.

škola

·        U malých dětí, které svůj čas tráví spíše na podlaze, tuto záležitost ještě řešit nemusíme.
·        Jakmile však jde dítě k zápisu, už je to aktuální.
·        Už jen pro ten pocit důležitosti.

Prioritní bude určitě volba pracovního stolu.Jestliže má dítě ve svém pokoji dostatek místa pro různé skříňky a poličky, máme ve volbě stolu velké pole působnosti. Stůl s nastavením sklonu pracovní desky. Pracovní deska se dá nastavovat podle toho, jakou činnost bude dítě u stolu právě vykonávat.
–         Pro čtení je ideální sklon dvaceti stupňů.
–         Pro psaní platí desetistupňový sklon.

Tento stůl je výhodný především pro pohodlné sezení, při kterém nebudou dítě bolet záda. Což bývá častým problémem.

stůl

Se školou začínají povinnosti

S namáháním zad je spojený i správný výběr židle.I tady máme několik možností. Jestliže investujeme do židle, která je výškově nastavitelná, tak do budoucna ušetříme. Židle poroste s dítětem. Tato židle má jednu nevýhodu, kterou ale naše dítě bude vidět trochu jinýma očima. Výškově nastavitelná židle se otáčí do strany, a tak se bude dítě neustále vrtět. Ale i tomu se dá zabránit.

·        Pokud zablokujete píst, už si nezatočí.

S nástupem do školy začíná každému dítěti nová životní etapa.Končí absolutní bezstarostnost a nastává řada povinností. Dítě si bude muset umět dobře zorganizovat nejen práci, ale i čas. Proto mu to velice usnadníme, pokud mu koupíme vhodný nábytek, který mu pomůže jeho působiště zorganizovat.