Skip to content

Aby záda nebolela

1 rokem ago

466 words

Jestliže chceme, aby se naše dítě připravovalo do školy (v mezích možností) rádo, musí mít bezpodmínečně své pracovní místo. Určitě si každý z nás pamatuje, jak nerad psal úkoly na druhý den. A pokud si nejprve musel uklidit kuchyňský stůl, chtělo se mu do toho ještě o trochu méně. Vám by se také určitě nechtělo jít uvařit večeři k sousedům. Vlastní pracovna prostě udělá s Vaším školákem divy.

škola

·        U malých dětí, které svůj čas tráví spíše na podlaze, tuto záležitost ještě řešit nemusíme.
·        Jakmile však jde dítě k zápisu, už je to aktuální.
·        Už jen pro ten pocit důležitosti.

Prioritní bude určitě volba pracovního stolu.Jestliže má dítě ve svém pokoji dostatek místa pro různé skříňky a poličky, máme ve volbě stolu velké pole působnosti. Stůl s nastavením sklonu pracovní desky. Pracovní deska se dá nastavovat podle toho, jakou činnost bude dítě u stolu právě vykonávat.
–         Pro čtení je ideální sklon dvaceti stupňů.
–         Pro psaní platí desetistupňový sklon.

Tento stůl je výhodný především pro pohodlné sezení, při kterém nebudou dítě bolet záda. Což bývá častým problémem.

stůl

Se školou začínají povinnosti

S namáháním zad je spojený i správný výběr židle.I tady máme několik možností. Jestliže investujeme do židle, která je výškově nastavitelná, tak do budoucna ušetříme. Židle poroste s dítětem. Tato židle má jednu nevýhodu, kterou ale naše dítě bude vidět trochu jinýma očima. Výškově nastavitelná židle se otáčí do strany, a tak se bude dítě neustále vrtět. Ale i tomu se dá zabránit.

·        Pokud zablokujete píst, už si nezatočí.

S nástupem do školy začíná každému dítěti nová životní etapa.Končí absolutní bezstarostnost a nastává řada povinností. Dítě si bude muset umět dobře zorganizovat nejen práci, ale i čas. Proto mu to velice usnadníme, pokud mu koupíme vhodný nábytek, který mu pomůže jeho působiště zorganizovat.