Skip to content

Chcete relaxovat v masážní koupeli a přitom si užívat vody ošetřené tak, aby vám neškodila a byla zcela v souladu se všemi hygie

1 rokem ago

419 words

Používejte takové prostředky, které vám zajistí bezpečnou a příjemnou koupel a to také s přispěním chemie do vířivky, která vodní lázni dodá vše potřebné. Budete tak mít veškeré ideální požadované vlastnosti pro příjemnou relaxační lázeň.

Víte, že je možné také klasický chlor nahradit přípravky na kyslíkové bázi?

Do klasické vířivky není vhodné používat prostředky, které se hodí do bazénu. Tedy přípravky na chlorové bázi je lepší vynechat. Svoje místo tak dostanou spíše tablety na kyslíkové nebo bromové bázi. Určitou výhodou této náhrady chloru je to, že si můžete koupel užívat i vy, jenž jste alergičtí na chlor a vaše pokožka a oči jsou náchylné na podráždění.
Prostředky na bázi kyslíku či bromu vodu také kvalitně vydezinfikují, ale bez těchto dráždivých reakcí organismu. Koupat se tak mohou i menší děti, aniž by utrpěly nějakou úhonu.

Chlorové tablety či roztok jsou neznámějšími dezinfekčními přípravky do vodních nádrží a bazénu, ale mají svá rizika.

Použijete-li chlorové tablety, vydrží vám ve vodní nádrži aktivní cca týden. Výraznou nevýhodou je však skutečnost, že ve vířivce je větší teplota a při spuštění víření dochází většinou ke zvýšené koncentraci chloru ve vzduchu a tím většímu dráždění očí i pokožky.

Nezapomeňte ani na úpravu tvrdosti vody.

K chemii do vířivkypatří také údržba vody z hlediska úpravy pH. Důležitým faktorem pro údržbu vody v perličkové lázni je stálá kontrola a stabilizace tvrdosti vody. Při příliš vysoké koncentraci tvrdé vody dochází k poškozování skeletu nádrže a výraznějšímu usazování vodního kamene na celém zařízení, což je velmi nežádoucí. Na odstranění a zamezení tohoto stavu použijte vždy kvalitní chemii do vířivky, která vám zajistí dlouhou životnost vaší koupací nádrže a také pokaždé příjemnou relaxační lázeň po dlouhém dni.

Radujte se a relaxujte spolu s rodinou ve vašem soukromém vodním ráji.