Skip to content

Zelený čaj pro krásu aneb užití zevně

12 měsíců ago

571 words

Je prokázáno, že zelený čaj má efektivní vliv na hydrataci pleti, také se účinně podílí vzpružení její ochranné činnosti, napomáhá k renovaci poškozených buněk. Tímto tak snižuje účinek slunečních paprsků na pleť, čímž eliminuje předčasné stárnutí pokožky. Lze ho považovat v menší míře za prevenci. Toto platí v případě konzumace čerstvého zeleného čaje. Zelený čaj má velmi pozitivní vliv na pokožku, rovněž účinně působí v rámci ozdravení. Je nápomocný též při problému s aknózní pletí, stejně tak je účinný i v případě jiných kožních problémů, jako například při lupénce.
 
zelený čaj
 
Zelený čaj coby kosmetický produkt
 
 
 

  1. Vlasy– ideální je zelený čaj pro vlasy, a to v případě oplachování, po umytí vlasy běžným šamponem postačí přelít silným odvarem, poté už neoplachovat, ale nejlépe zabalit do ručníku a nechat po dobu pěti minut působit, výsledkem budou krásně lesklé vlasy.

 čaj
 
 

  1. Pleť – nejvhodnější je zelený čaj na pleť v podobě mající efekt osvěžovače, a to nejen v letních měsících, postačí uvařit zelený čaj, vychladlý dát do nádoby, kdy takto poslouží maximálně účinně coby termální voda. Zelený čaj lze využít též jako pleťovou vodu. Vhodnou alternativou je smísit vychladlý uvařený zelený čaj s pár kapkami čistého alkoholu, přidat pár kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru a uvážení. Tuto pleťovou vodu uchovávat v lednici. Použití je na dobu jednoho týdne. Před použitím vždy řádně protřepat. Nezapomeňte na vylouhované sáčky zeleného čaje, které prokáží blahodárnou službu jako obklad na oči, nejen příjemně zchladí, ale rovněž zklidní vaše oči. Však i některé oční krémy obsahují výtažky zeleného čaje. Není nic lepšího pro vaši pleť po ránu, než osvěžení vychladlým čerstvě uvařeným zeleným čajem, kdy namočeným vatovým tamponem potřeme a jemně promasírujeme pleť. Po oschnutí lze již aplikovat denní krém.

 
 
 
Tělo – vhodné je užití zeleného čaje v rámci koupele, neboť má příznivý efekt na očištění pokožky celého těla, zklidňuje a odstraňuje únavu, především svalovou. A jak si dopřát tu nejlepší lázeň? Uvařit silný odvar ze zeleného čaje (ideální je sypaný), vychlazený smíchat s mlékem a takto nachystanou směs nalít do připravené koupele, a poté už si dopřát relax, a vychutnat hýčkání pokožky. Výsledkem bude vyživená pokožka a vaše mysl bude v lepším rozpoložení. S pomocí zeleného čaje můžete dosáhnout i sexy dekoltu! Dejte sbohem vysušené a neesteticky působící pokožce dekoltu. Udělejte si zábal – postačí smíchat pár lžic