Skip to content

Čistota, půl zdraví

1 rokem ago

723 words

Každý člověk se do jisté míry snaží vypadat hezky. Sice jsou různá kritéria, která zrovna Vy chcete dodržovat, ale ranní pohled do zrcadla k tomu patří skoro vždy. Mnoho z nás, obzvláště ženy, jsme při ranním pohledu do zrcadla zděšení. Začínáme si uvědomovat tu hromadu práce, co budeme muset se sebou provést, abychom vypadali alespoň jako normální slušní lidé. Je pravdou, že v poslední době se i muži snaží o sebe více dbát. I když k jejich běžným úkonům nepatří například líčení, které převážně zabere ženám nejvíc času při ranní hygieně.
zahalená šálou
Přestože naše pokožka je ve skutečnosti náš největší orgán, příliš o ni nedbáme. Pečovat bychom měli nejen o pokožku obličeje, ale o celou její plochu. Důležité partie jsou zejména obličej, krk, dekolt, ruce a nohy. Každá část těla samo sebou vyžaduje trochu jiné zacházení.

Co se týče obličeje, měli bychom si dát záležet na tom, jak pleť čistíme. Nejen, že bychom měli volit čisticí prostředky dle typu naší pleti, ale také najít vhodnou značku. Obecně je lepší vybírat prostředky bez parfemace nebo alkoholu. Můžou pokožku zbytečně vysušovat, nebo podráždit. Dalším důležitým bodem je pravidelné čištění večer i ráno. Byť se to nezdá, ale pokožka i po noci může být znečištěná prachem z peřin, nebo může být zpocená. Ráno znečištění není tak velké jako po celém dnu, přesto provedeme-li ranní očistu, bude nám lépe držet i make-up.
líčidla u květiny
Nezapomeňte použít vhodný krém, který pokožku správně hydratuje a ochrání před negativními vlivy. Čistěte si pokožku, i když se nelíčíte. Vhodné je 1 – 2x do týdne udělat hloubkovou očistu v podobě masky, nebo peelingu. Podobné platí i pro pány. Dnešní trh má širokou škálu výrobků, které Vám pomohou dokreslit přirozenou eleganci a zamezit předčasnému stárnutí.

Co se týká pokožky krku a dekoltu, platí obdobná pravidla. Vždy se řiďte tím, co Vaší pokožce dělá dobře. Když nějaký přípravek vyhovuje Vaší kolegyni v práci, nemusí vyhovovat Vám. Navíc dekolt o Vašem věku prozradí mnohem více, než byste někdy chtěly.

Pokožka rukou je hlavně dehydratovaná. Jelikož za celý den je vystavovaná mnohým nepříjemným faktorům, které narušují její strukturu. Zde jsou nutné krémy. Volte je také dle ročního období. V zimě je totiž pokožka rukou mnohem více náchylná k poškození, proto budou více vyhovovat mastnější výrobky, kdyžto v létě ji bude třeba trochu odlehčit a osvěžit.

O pokožku nohou, a to v celé jejich délce, je nejen nutné pečovat vhodnými přípravky, ale také často masírovat. Rozproudíte krev, ulevíte těžkým nohám a dokonce můžete předejit celulitidě. Zvláště pokožce chodidel je dobré dopřát alespoň jednou za čas dobrou masáž, ať už od odborníka, nebo v soukromí sami sobě.
zelená maska
Někdy se může stát, že pokožce Váš běžný rituál přestane vyhovovat. Může to být způsobené změnou ročního období, mentální nebo fyzické kondice, nebo čehokoliv jiného. Neváhejte proto svůj rituál obměnit. Vždyť se jedná o Vaše zdraví. Hlavně mějte na paměti, že čistá pokožka lépe vstřebává živiny a snadněji odolává negativním vlivům. Proto do každodenní rutiny zařaďte i nějakou tu očistu, a hlavně ji provádějte pravidelně.