Skip to content

7 příznaků posedlosti módou

1 měsícem ago

484 words

1. Online obchod je váš domov
Většina lidí má jako domovskou stránku nastavený Google. To ale není váš případ. Pokud na e-shop obchodu s oblečením klikáte několikrát za den s možná teď oznámí slevy, je to jasné. Jste posedlá módou. Ale šaty dělají člověka, nebo ne?
 
modelka

2. “Za deset minut jsem hotová!”
Tak tuhle lež slyšel snad každý manžel. Pokud každé ráno trávíte desítky minut přemýšlením nad tím, jaká košile by se nejlépe hodila k vaší kabelce, i když váš manžel už netrpělivě podupává nohou u vchodových dveří, jste posedlá módou. (A nakonec si stejně vyberete tu černou kabelku.)
 
3. Sledování trendů
Sledujete světové módní magazíny. Čtyřiadvacet hodin denně. Trendy se přeci mění ze dne na den a vy musíte mít přehled! Módní faux pass nakonec nejsou nic příjemného.
 
4. Nové šaty pro každou příležitost
Chystá se v blízké budoucnosti nějaká společenská událost? Než se pustíte do zběsilého shánění toho pravého outfitu, možná byste se měla nejdřív zastavit u svého šatníku. Často tam najdete právě to, co hledáte. A navíc tak ušetříte peníze!
 
5. Jděte na procházku… nebo do obchodu
Zná to každý z nás – úmorný den v práci a vám konečně padla. Cvičit se vám ale nechce, takže jako formu zdravého pohybu a okysličení mozku zvolíte procházku. Ale pár neopatrných kroků, a rázem zase utrácíte peníze v nejbližším butiku! Vaše shopaholické alter ego na okamžik převzalo kontrolu, což může být důkaz posedlostí módou… ale nevěšte hlavu, otěže můžete převzít vždycky zpět!

obchod
 
6. Všechno musí ladit
Barva vašich nehtů a barva vašich lodiček nejsou jen náhodné pojmy! Jsou to věci, které musí být identické. Navíc samozřejmě musí ladit i se zbytkem outfitu, jinak to nemá vůbec cenu.
 
7. Ale když do toho zhubnu…
To se ale nikdy nestane. Kromě dobrého pocitu, že jste onen módní kousek ulovila, vám zbydou jen kila, která chcete shodit a nikdy neshodíte. No, alespoň si to nestihla koupit nějaká jiná…
 
Na závěr by bylo dobré říct, že posedlost módou není nic špatného. Naopak, nakupování může být příjemný relax… samozřejmě pokud není na úkor peněz, za které jste měla nakoupit potraviny na celý měsíc.