Skip to content

Péče o zuby neznamená pouhé čištění zubů kartáčkem!

12 měsíců ago

502 words

Pro některé lidi je bohužel španělskou vesnicí i prosté používání klasického zubního kartáčku alespoň dvakrát denně. Pokud však chcete svým zubům dopřát správnou péči, protože víte, že je to nezbytné k tomu, aby byly nejen zdravé a sloužily Vám co nejdéle, ale také aby byly krásné na pohled, investujte svůj čas a peníze do důkladnějšího ošetření zubů! Pokud Vám dosud krabička s dentální nití stála pouze na poličce, je nejvyšší čas ji začít používat. Slouží především jako prevence onemocnění dásní. Pokud totiž vaše dásně strádají, může to vést nejen k problémům se zuby, ale také například se srdcem! Z nemocných dásní se totiž vylučují látky, které mohou vyvolat zánět v kterékoliv části těla!
ručník na hlavě
Elektrický zubní kartáček není jen módním výstřelkem!
Máte-li pocit, že zubní kartáček ze supermarketu za dvacet korun Vám poslouží stejně jako kvalitní elektrický kartáček, jste na omylu! Celá řada studií prokázala, že lidé, kteří pravidelně při čistění zubů používají elektrické kartáčky, méně trpí zubním plakem a onemocněním dásní. Zkrátka jejich zuby jsou podstatně čistější a zdravější! Což takhle pořídit partnerovi k Vánocům místo sady ponožek, nový elektrický zubní kartáček?
čištění zubu
Dáte si čaj nebo žvýkačku?
Pokud budete žvýkat žvýkačky obsahující cukr, svým zubům samozřejmě nikterak neprospějete. Naštěstí se dnes už vyrábí žvýkačky bez cukru, v tomto případě pak jejich žvýkání přispívá k větší tvorbě slin a následně lepšímu odplavování bakterií. Pokud však máte chrup spravovaný korunkami či můstky, raději žvýkačky nežvýkejte, mohly byste si je žvýkáním žvýkaček uvolnit. Před skrytými cukry je třeba se mít na pozoru! Myslete na to, že například léky určené pro děti jich často obsahují velké množství. Je vždy lepší, když sáhnete po čerstvém jablku než jablečné přesnídávce či jablečném koláči. Cukry bohužel velmi přispívají ke vzniku zubního kazu!
bílé zuby
Pití čaje má své klady i zápory. Může sice na zubech zanechávat skvrny, zároveň však obsahuje fluoridy a další látky, které zabraňují vzniku zubních kazů. Ideální je tedy pití čaje se nevzdávat a po vyčištění zubů si ústa vypláchnout zeleným čajem, který snižuje riziko vzniku onemocnění dásní.