Skip to content

Ne každá je ta pravá

1 rokem ago

432 words

Čokoládou se kdysi platilo, čokoládou se i léčilo. Mayové ji používali jako koření. Za tu dobu, co jí lidstvo mlsá, dostala takových příchutí, jako žádná jiná potravina na světě. Můžete ji mít sladkou, slanou, pálivou, s oříšky, s mandlemi, hořkou, mléčnou. Pro toho, před kým si čokoláda není jistá svou další existencí, mám jednu dobrou zprávu.

čokoláda

§  Čokoláda je pro náš organismus zdravá.

Ale jen některá. Vlastně by se mělo říci – ale jen ta pravá. Na trhu existuje spousta náhražek, které se jen jako čokoláda tváří. Rozeznáte je od sebe velice snadno. Ta správná musí mít minimálně padesát procent kakaa. Je asi jasné, že čím více, tím lépe. Z toho je opět jasná jedna věc. Zdravější je rozhodně hořká čokoláda. Mléčná obsahuje plno tuků, cukrů a umělých přísad.

dort

Léčba čokoládou?

Jednou z nejdůležitějších látek, které jsou v čokoládě obsažené, jsou flavonoidy, které se řadí mezi antioxidanty. Jak na náš organismus tyto látky působí? Jen tím nejlepším způsobem.

·        Chrání srdce před infarktem.
·        Snižují riziko mozkové mrtvice.
·        Pomáhají v boji proti rakovině.
·        Jedna ze spekulací je, že mohou pomáhat v boji proti tak obávané Alzheimerově chorobě.
–         Možná pro to svědčí fakt, že má vliv na udržení dobré paměti, protože látky v čokoládě prokrvují mozek.

čokoška

Tak trochu paradoxně může znít informace o tom, že hořká čokoláda pomáhá diabetikům snižovat hladinu cukru v krvi. Jestliže žádnou z uvedených nemocí netrpíte a ani si nemyslíte, že na Vás někde číhá, pak můžete jíst čokoládu prostě jen tak pro radost. Některé výzkumy totiž potvrdily, že pravidelná konzumace čokolády uvádí organismus do stavu klidu, štěstí a zamilovanosti. Neznamená to, že kilo čokolády denně z Vás udělá naprosto šťastnou bytost, kterou nic na světě nerozhodí. Berte čokoládu jako lék. Což znamená, že nic se nemá přehánět.