Skip to content

O vodu v bazénu je vždy nutné se starat pravidelně! Proč je to tak důležité a jak se vyhnout potížím?

3 roky ago

532 words

Pomalu se blíží doba, kdy opět začneme napouštět své bazény a budeme si užívat slunečných dnů právě ve vodě. Jak se ale postarat o vodu v bazénu?

O vodu v bazénu je vždy nutné se starat pravidelně! Proč je to tak důležité a jak se vyhnout potížím?

Kdo by nechtěl mít na zahradě vlastní bazén plný krásně průzračné a čisté vody. Bazény jsou nezbytnou součástí každé zahrady, užíváme si v nich osvěžení po celou dobu parných letních dní, ale než si budeme moci užít tu zábavu a osvěžení, je nutné provést několik zásadních kroků. O bazénovou vodu je nutné se dobře postarat. Pokud totiž na péči o bazénovou vodu zapomeneme, můžeme se místo vodních radovánek potýkat s řadou potíží.

pexels-photo-870170

Bez správné chemie to nepůjde!

Bazénová chemie Chlorito je nezbytně nutná a to i u menších bazénů. Voda, která v bazénu zůstává, může být velmi rychle zkažená, napadená bakteriemi nebo mikroorganismy, začne se kalit a následně i zelenat. V takové vodě by se pak zcela jistě nikdo koupat nechtěl. Nejen proto, že taková voda ke koupání zrovna neláká, ale i protože, že může být pro zdraví nebezpečná. Voda v bazénu se přitom kazí velmi rychle a to hlavně, když je venku opravdu horko. U většiny bazénů je pak nutné doplnit bazénovou chemii ještě o kvalitní filtraci vody, protože i ta je při péči o bazény nezbytná. Obecně se dá říct, že úpravu, filtraci a ošetření chemií, nepotřebuje pouze voda v malých dětských bazéncích, která je během sezóny několikrát vyměňována.

pexels-photo-261403

Můžete si vybrat

Bazénové chemie dneska nemusí nutně obsahovat jen chlór, i bezchlórové úpravy bazénové vody jsou ve hře a hodí se zejména pro lidi, kteří trpí alergiemi a kožními vyrážkami, stejně tak jako pro malé děti. Chlór je však stále sázka na jistotu a takové chlórové tablety většinou najdeme v každém bazénu. Chlór se stará o to, aby byla voda nejen čistá ale také dezinfikovaná, což je nesmírně důležité.

Stačí pár dnů nepozornosti a kvalita vody v bazénu se může pokazit, proto je během letních měsíců opravdu nutné dbát na to, aby byla voda pravidelně filtrována a ošetřována chemií. Filtrace by se měla přitom pouštět ideálně každý den, chemii je možné doplňovat podle aktuálně naměřených hodnot pH. Hodnota se měří snadno a pohodlně za pomocí jednorázových papírků.

Starost o bazénovou vodu není legrace, snažení se vám však vyplatí.