Skip to content

Která postel je ta pravá?

5 roky ago

457 words

Když se řekne slovo ‚postel‘, představíme si pokaždé vlastně skoro totéž. Jistě, každému z nás se vybaví něco poněkud odlišného, protože každý máme jiné životní zkušenosti a jinou fantazii, takže někdo při vyslovení onoho slova vidí honosnou postel s nebesy a jiný třeba i docela prosté dřevěné či kovové lože, ale podstata je tu vždy tatáž.
postel v pokoji
Ovšem na rozdíl od představ bychom měli v případě pořizování si vlastního nového lože uvažovat o všech aspektech a nesázet jednoduše na to první, co nám přijde do cesty. Protože ne každá postel oplývá stejnými vlastnostmi a může nám prokazovat stejné služby. Některá může být jen tak namátkou příliš měkká, jiná příliš tvrdá, další dejme tomu moc malá nebo velká, svou roli tu sehrává nejednou i použitý materiál, barva a tak dále.
A proto je žádoucí vybrat si to, co konkrétnímu člověku vyhovuje nejvíce. Na čem se mu bude nejlépe spočívat a co se mu pochopitelně bude i líbit.
A tím je v mnoha případech postel 180×200. Tedy dřevěná postel z masivu borovice, která se hodí kamkoliv, třeba do dětských, studentských či jiných pokojů, do bytů stejně jako na chaty či chalupy a podobně. Tato je totiž zhotovena výhradně z kvalitních, odolných a stabilních materiálů s dlouhou životností, nabízí se v různých variantách, jako je přírodní nebo bílá lakovaná, šedá nebo imitující dub či olši, a tak zapadne hravě do jakéhokoliv interiéru, ladí s nejrozmanitějším nábytkem. A navíc vypadá prakticky neustále jako nová. A o tom, jak je velká, tedy že se v ní vyspí nejenom jedna, ale klidně i dvě osoby, ani nemluvě.
ustlané dvojlůžko
Je to tudíž právě tato postel, která může prokázat neocenitelné služby každému. Dospělým i dětem, těm, kdo jsou na daném místě doma, stejně jako jejich hostům. Každý se na ní může kdykoliv uvelebit a využít toho, co mu tato nabízí. Což je sice ‚jenom‘ pohodlí a spokojený spánek, jenže slovo ‚jenom‘ tu vlastně rozhodně není na místě. Protože zkuste si, co to obnáší, když se člověk pořádně nevyspí! A rázem bude jasné, proč vsadit právě na takto dokonalé lože.