Skip to content

České a slovenské značky přírodní kosmetiky

5 roky ago

576 words

Kosmetika je zdrojem krásy pro naši pleť. Taková, která je plná chemických látek, nám akorát ubližovala. Najdou se ale i takové společnosti, které začaly využívat darů přírody a ty nám následně “předložily na stříbrném podnose až k nám domů“.
lístky na pleti
OMORFIA
Tato značka vznikla z nápadu paní Moniky, protože ji zajímalo, jaké Oleje jsou spolu kombinovat a proto, že ji baví dělat a zkoušet nové věci. Zajímá se i aromaterapii. Výrobky nejsou testovány na zvířatech, podle paní Moniky je to nepřístupné a výrobky testuje sama na sobě a dobrovolnicích.
Slovo omorfia znamená v řečtině krásná, omamná a tajemná. Právě i proto tato kosmetika vznikla. Právě pro ženy, které jsou takové, tedy omamné, krásné a tajemné. Prozatím má tato značka pouze 7 výrobků, jejich hlavní složkou je moringový olej. Sama paní Monika uvádí, že přidává ke každému výrobku AFIRMACI – má očisťovat nejen pleť a tělo, ale i mysl. Paní Monika totiž věří v pozitivní sílu myšlenek.
PRAVAJÁ
PravaJá nabízí hned tři kosmetické řady – 20+ Magická, 30+ Hektická, 50+ Báječná. Do tohoto projektu šla majitelka Zdenka Kovářová především díky sobě, jelikož jak stárnula, uvědomovala si, že lékaři do ní chtějí “rvát“ jen léky, a proto se zaměřila na stravu a výživu prababiček. Sama uvádí, že jako bonus při používání této kosmetiky má mnohem lepší vlasy i pleť. Ve výrobcích není žádná chemie, vše je z rostlin, tedy BIO. Nikdy své výrobky netestovali na zvířatech, vždy je testovali pouze sami na sobě a dobrovolnicích, které chtěly vyzkoušet výrobky bez chemie, které jejich pleti neublíží. Tato značka obsahuje především obličejové a tělové oleje, líčení z rostlin i barvy na vlasy bez chemie.
měsíčkové olejíčky
COCOES
Tato kosmetická značka využívá ve svých výrobcích především bio kokosový olej, za studena lisovaný, dále ricinový olej, panthenol a dokonce i rýžový extrakt. Snaží se vyvarovat jakékoliv chemii, a když už ji musí přidat do svých výrobků, vždy o tom informují zákazníky a volí takovou formu chemie, která je nejméně škodlivá. Produkty jsou inspirovány starými asijskými rituály, které jsou ale přizpůsobeny potřebám dnešní doby. Není také testovaná na zvířatech.
MALINNA
Tato slovenská značka kosmetiky se zaměřuje především na detoxikaci. Vznikla především díky otci zakladatelky, zvukaři, který trávil mnoho času v práci a žil nezdravým životem. Proto se začal zajímat o to, jak zlepšit svůj život. To následně promítl i do této kosmetiky. Léčí uvnitř nás, ale i zvenku. Jsou použity oleje, soli a bylinky.
 
K rozvoji české a slovenské kosmetiky přispělo hlavně to, že ženy chtějí být krásné a chtějí pro sebe a svoji pokožku jen to nejlepší z přírody.