Skip to content

Stará dobrá rada nezklame

1 rokem ago

626 words

Kdo z nás by neznal dilema spojené s módními trendy. Co se k čemu hodí, co je aktuálně v módě, nebo zda tenhle šperk je stále ještě in. Je jasné, že ne každý z nás má čas a prostředky obměňovat si svůj šatník každého půl roku. Jak se ale v takové situaci zachovat nejlépe?
výběr triček
V první řadě bychom si měli uvědomit, že módní značka nebo logo není důležitější než vzhled nebo funkce výrobku. Spíše by značka měla sloužit pro lepší orientaci na trhu. Abychom se taky dokázali dobře obléci se, je zapotřebí mít alespoň základní míru soudnosti. Nejen, že bychom se měli oblékat dle konkrétní příležitosti, ale i také podle svého věku. Proto je dobré mít na paměti několik důležitých bodů.

A)     Čisté a vyžehlené oblečení
–          Ať už patříte k módním znalcům, nebo ne, můžete potvrdit, že čisté a voňavé oblečení dělá dobrou vizitku tomu, kdo ho má na sobě. I když není z poslední kolekce. Dbejte proto raději na čistotu věcí, které se chystáte vzít na sebe. S tím souvisí způsob praní. Když budeme prát správně, dle toho, o jakou látku se jedná, bude naše oblečení vypadat dlouho jako nové. A nezapomeňte oblečení i žehlit tak, jak to jednotlivé kusy vyžadují.
holčička s čelenkou
B)      Průsvitné oblečení
–          Zde bude hrát hlavní roli již zmíněná soudnost. Zkombinovat průsvitné kousky tak, aby to vypadalo vkusně, umí málo kdo. Nemáte-li s tím zkušenosti, raději si takové kousky neberte. Mohlo by to dopadnout nejméně trapně.

C)      Vhodné boty
–          „ Dejte dívce ty správné boty a ona si dokáže podmanit svět!“ Marilyn Monroe. Budeme-li se řídit tímto citátem, máme vyhráno. Nemusíme doma mít miliardu párů bot. Stačí pár funkčních a pohodlných bot. Hlavně těch, ve kterých umíte chodit.  

D)     Méně je více
–          Tuhle větu zná snad každý. Stejně tak je dobře známa věta: „Šaty dělají člověka“. Ale už málo kdy si na ně vzpomene, když přijde řada na parádění. Je důležité nepřehnat barvy ani vůně. Případně ani doplňky. V jednoduchosti je síla. Proto i obyčejný doplněk umístěn na správném místě udělá divy. Musí Vám hlavně padnout a nepřekážet.

Nebuďte příliš extravagantní. Důležitá není móda, ale Váš osobitý styl, který o Vás vypovídá. Vezmete-li si něco, v čem se nebudete cítit pohodlně, budete mít neustále pocit, že je něco špatně. A nemusíte se bát, že byste nedokázali najít v každém dress codu něco svého. Jen to bude chtít chvíli hledat.