Skip to content

Naučte dítě počítat s radostí

5 roky ago

459 words

Rodiče mají povinnost zabezpečit dětem stabilní a pohodový domov, ale rovněž i to – naučit ho základním dovednostem a slušnému chování. Aby se však vaše dítě nemuselo cítit nějak přetížené, lze učení už v útlém věku podat i zábavní formou.
Mezi základní znalosti patří i počítání, které využije prakticky už od útlého věku. Aby byla vaše snaha i účinná, pořiďte mu dřevěné počítadlo chytraliska.cz s barevnými kuličkami, na kterém se naučí počítat hravě a bez problémů.dětské dřevěné počítadlo.jpg

Podstatné je to, aby počítání bylo zajímavé

Upoutat dětskou pozornost můžete jedině tak, že mu ukážete učení na zajímavé hračce.Dětské dřevěné počítadlo je tím prvním, čím byste v každém ohledu měli začínat. Každý korálek mu názorně ukáže to, kolik je jedna a jedna a pomůže mu lépe pochopit počty, se kterými se bude setkávat denně.
V sortimentu českých výrobků, který se zaměřuje na dřevěné a kvalitní hračky, nalezete několik barevných typů počítadel, ze kterých můžete vybírat. Klasikou samozřejmě nic nezkazíte, ale velmi oblíbené je i to, které je s motivem známé pohádkové postavičky „krteček“, kterou děti tolik zbožňují. A možná právě i tento motiv dodá vašemu dítěti větší chuť k tomu, vesele počítat.barevné počítadlo.jpg

Jak velké by mělo být?

Ve své podstatě nezáleží na tom, jak velké si zvolíte. Důležité je nejen to, jak vypadá, ale i váš přístup k učení a postup, který vašemu dítěti předvedete. Zvolit si však můžete i menší počítadlo, které mu pomůže naučit se základním počtům a současně i rozpoznávat barvy.

  • Z toho důvodu vybírejte dle vašich přání a požadavků a naučte vaše dítě nejen počítat, ale mít i chuť k tomu, učit se novým dovednostem.

Dřevěné hračky budou populární vždy, ať už si z jejich řad zvolíte jakoukoliv. Je však dobré vybírat i takové, které významně pomůžou vašemu dítěti natrénovat jeho motoriku a logické uvažování. A jednou takovou motorickou hračkou je bezesporu i barevné a jednoduché počítadlo už pro ty nejmenší.