Skip to content

Milujeme pistácie

4 roky ago

461 words

Pistácie jsou rozhodně báječnou pochutinou. Jedná se samozřejmě o oříšky. Kdysi nebyly tak dostupné, ale dneska si je naštěstí můžeme vychutnávat třeba každý den. V dnešní době si je můžete pořídit jako slané nebo bez příchuti. Vyrábí a prodávají se jako loupané i s celou slupkou, kterou musíte rozlousknout.

A co takhle abyste se s tím nemuseli tolik dřít a loupat? V tom případě bude ideální zakoupit si verzi již loupaných pistácií. Ano, i takové se vyrábí! A to hned v několika verzích po malých balíčcích až po velkých gramážích!

Chcete rovnou velké balení? Nevyplatí se Vám kupovat si malé balíčky po „pár“ gramech?

V tom případě si můžete zakoupit rovnou pistacie 1kg.

Z nich napečete, navaříte, uděláte kaší a smoothie kolik budete chtít a ničím se nemusíte omezovat!

pistácie na stol

Pistáciovník neroste u nás, takže se veškeré zásoby dováží. Jedná se o košatý strom s tuhými listy a ty na zimu shazuje, stejně jako například náš ořech. Roste v suchém klimatu s malými srážkami. Jedná se o polopouštní a stepní dřevinu. A víte, co je nejlepší? Pokud jste milovníky pistácií, tak Vás jistě potěší zpráva, že pistáciovník neboli řečík je schopný plodit ořechy až tři sta let.

Pistácie jsou přirozeným doplňkem železa. Ocení ho zejména lidé trpící chudokrevností a železo by měly doplňovat také těhotné ženy či sportovci. Najdete ho v kuřecím a hovězím mase, ale ještě více právě v pistáciích.

Obsahují také spoustu vápníku, draslíku, hořčíku, mědi, selenu, zinku, vitamínu B1, vitamínu E a karotenoidů.

miska pistáci

Trvanlivost plodů přesahuje 6 měsíců, proto je výhodné pořídit si třeba rovnou větší balení. Jistě oceníte, že nemusíte pořizovat neustále pár gramů za nehorázné ceny. I velké balení je totiž stále cenově přijatelné, takže ho zakoupíte jednou a vydrží Vám opravdu dlouhou dobu. Tedy pokud nejste schopni sníst kilo pistácií za dva dny, ale to bychom ani nedoporučovali. Jsou sice vydatné, zdravé a výživově opravdu bohaté, takže by Vám prospěly, ale mohlo by se spíše stát, že byste se jich opravdu přejedli natolik, že byste pak už žádný oříšek nechtěli nadosmrti vidět.