Skip to content

Cestování s miminkem nemusí být oříškem se správnou výbavou

2 roky ago

417 words

Možná jste si až do nynějška myslela, že s miminkem bude nutné veškeré cesty a procházky omezit, půjdete maximálně pár metrů od domu a zbytek času venku se bude odehrávat na zahradě, pokud jste tedy jejím šťastným vlastníkem. Jenže, tyto představy se nemusí tak docela uskutečnit, pokud najdete odvahu a pár minut vašeho času investuje do výběru pomůcek, které vám cestování mohou značně ulehčit. Určitě hlavním nástrojem vašich veškerých cest bude něco, v čem malé miminko ponesete nebo spíše v čem ratolest pojede. Výběr kočárku kunert professional Zelenazirafa.cz nebo nosítka zcela nepochybně není dobré podceňovat, protože se jedná o jednu z nejdražších částí výbavičky a zároveň miminko v něm nebude trávit úplně málo času.

miminko v kočárku

Naopak, pokud cestujete opravdu ráda, stane se pro něj možná i druhým domovem. A nosítko není tak úplně dobrým nápadem, zvláště v případě, že nemáte úplně silná záda, trpíte bolestmi zad nebo vaše procházky jsou opravdu velmi dlouhé. Miminko na zádech se totiž i přes nízkou váhu dokáže pravděpodobně pořádně pronést. Na cestování autem je naprosto nutné pořídit autosedačku, která bude odpovídat všem legislativním normám a ve které se miminko po celou dobu jízdy udrží.

dětský pokoj

Není tedy dobré kupovat něco, co bude mnohem větší než je nutné, ale v malé sedačce se miminko zase nepohne a jeho naštvaný křik při řízení rozhodně poslouchat nechcete. V kočárku i autosedačce se také může hodit menší deka, která malou ratolest zahřeje v mrazivém počasí a poskytne mu pocit tepelného komfortu, který v konečném důsledku oceníte oba dva. Opravdu není nutné se cestování s miminkem obávat. Se správnou výbavou bude mnohem menší šance, že se něco pokazí a vy si tak budete muset užívat procházky na krásná místa třeba i nejen naší vlasti. Miminku se třeba venku nakonec také zalíbí a vy si díly němu získat skvělého parťáka na kratší či menší cesty do neznáma.