Skip to content

Zábavné a prospěšné hopsání

2 roky ago

559 words

Dopřejme našim dětem tuto skvělou zábavu na vlastní zahradě pod naším dozorem. Díky nosnosti některých modelů je nám dopřáno si občas zaskákat také, pokud nás k tomu děti pustí.
O tomto zábavném skotačení je dobré také vědět, že má pozitivní vliv na lidské zdraví. Pohyb podporuje krevní oběh, zlepšuje náladu a zbavuje stresu. Skákáním se zpevňují svaly, procvičuje se dýchání, koordinují se pohyby, zlepšuje se rovnováha a celkový stav fyzické kondice.silueta skákajícího chlapce
Zásadně nekupujte nejlevnější neznačkové modely trampolín s konstrukcí z hliníku, který nemá požadovanou stabilitu, nosnost, odolnost a certifikát o bezpečnosti použití.
Důležitá je velikost, trampolína 305 cm GoodJump svou velikostí vyhovuje požadavkům pro použití dětmi.
• Velice důležitým prvkem každé trampolíny je její konstrukce. Nejvhodnějším materiálem je ocel s povrchovou úpravou (pozinkování), která ještě vylepší vlastnosti oceli. Ze stejně kvalitního materiálu by měly být i schůdky. Konstrukce musí zvládnout velkou zátěž. Musí se vyrovnat se svou váhou, s váhou dětí a ještě tlakem, který na ní působí při skákání. Nesmí se naklánět a přepadávat, ale být stabilní. Sváry na konstrukci musí být dobře řemeslně provedené, aby nedošlo vlivem používání trampolíny k jejich drolení a k poškození stability konstrukce.
• Pružiny tvoří podstatnou část trampolíny.veselé dítě při hře Díky nim skákací plocha pruží. Měly by být z povrchově upravené oceli. Pružiny se můžou časem opotřebovat, proto je na místě ptát se po rezervních. Počet pružin ovlivní kvalitu skákání. Čím více jich je, tím lépe. Všechny pružiny musí být důkladně kryté, aby se o ně děti nemohly nikdy zranit. Nejkvalitnější ochrana je z PVC, které má dlouhou životnost a je pevné.
• Ideální materiál pro skákací plochu je materiál označovaný jako PP nebo PP MESH, což je lehká a vysoce odolná textilie, která je na povrchu jemná a nemůže způsobit odřeniny a spáleniny kůže. Ochrana proti UV záření zajistí stálobarevnost.
• Síť chrání děti před vypadnutím z trampolíny. Musí být pevná, dobře upevněná a vypnutá. Zip musí být dostatečně kvalitní, aby šel snadno použít a vydržel nárazy při skákání.
• Krycí plachta bývá u mnoha modelů trampolín již v ceně, někdy se dá dokoupit spolu s dalšími doplňky. Přikrytá trampolína je chráněná před vlivy počasí a bude dětem dělat radost déle. Pokud je to možné, je nejlépe trampolínu na zimní období složit a uklidit třeba do garáže.
• Nezapomínejte na to, že by kolem trampolíny měl být několikametrový volný prostor, kde se děti nemůžou poranit, kdyby třeba upadly pří odchodu z trampolíny.