Skip to content

Top 4 místa, která navštívit na Korsice

2 měsíci ago

400 words

Ačkoli je tento ostrov už dlouhé 3 století pod francouzskými vlajkami, neznamená to, že nemá svou vlastní kulturu. Je zde originální hudba, zvířata se toulají po ulicích, sluníčko. No prostě ráj.
pobřeží Korsiky
 
1.       Ajaccio
 
Největší a zároveň hlavní město Korsiky, nabízející zajímavý výhled na jedné straně s písčitými plážemi a na straně druhé s vrcholky hor pokrytými sněhem. Pro ty z vás, co nemají rádi hlučná, velká města, Ajaccio je jiné, tiché, klidné a velmi přátelské. Tou nejslavnější turistickou atrakcí ostrova je určitě Maison Bonaparte, dům, kde se narodil samotný Napoleon Bonaparte. Dnes se jedná o muzeum tehdejší doby, jako zbraně, zbroje, ale také rodinné portréty či soukromé dokumenty tohoto vojevůdce. Pokud vás dále zajíme Napoleon, můžete navštívit Palais Fesch, galerii jemu věnovanou.
 
2.       Záliv Porto
 
Nádherná přírodní rezervace, spadající pod UNESCO. Najdete tady nádherné skalnaté pahorky, úžasnou, typicky středomořskou vegetaci. Bohudík se tady nedá dostat jinak než lodí, to zaručuje poměrně zachovalou přírodu a klid.
bastia historické centrum
 
3.       Bastia
 
Hlavní přístav celé Korsiky. Za navštívení stojí hlavní náměstí městaPlace Saint-Nicholas, na kterém rostou palmy a platany. Prohlídka starým městem, tedy starou, rybářskou vesnicí, je velmi zajímavá. Francie je a byla velmi nábožnou zemí, proto není divu, že zde najdete hodně kostelů, katedrál nebo kaplí.  Doporučuji navštívit hlavně Citadelu Geonese vybudovanou v roce 1378, uvnitř citadely se nachází palác, kostel a také malá kaplička.
 
4.       U porcu Ranger
 
Možná nejzvláštnější z aktivit na tomto seznamu. To jí ale nedělá méně zajímavou, ba naopak.  Jde o místní farmu, která vám ukáže něco z její každodenní činnosti, jako je starání se o zvířata. Projedete se taky na čtyřkolkách, o projížďku na nich tohle území doslova vybízí. Dostanete také ochutnat místní speciality a produkty farmy.

3/5 - (1 vote)