Skip to content

Rajčatové omáčky

1 měsícem ago

480 words


Rajčatové omáčky jsou velkým hitem a stále oblíbenější surovinou. Proč tomu tak je? Jednoduše proto, protože pokud si chcete připravit těstoviny s omáčkou, tak je jednodušší si koupit již udělanou omáčku než ji připravovat. Příprava celého jídla je potom mnohem kratší a chuťově stejně dobrá.

špagety
 
Domácí a kupovaná
U domácí rajčatové omáčky přesně víte, co jste si do ní přidali. Můžete si ji podle chuti dochutit, více okořenit, přidat suroviny, které chcete. Nevýhodou samozřejmě je zdlouhavá příprava, která opravdu není jen tak jednoduchá. Musíte počítat s tím, že celková doba přípravy pokrmu se tedy prodlouží. Kupovaná omáčka má nespornou výhodu v tom, že je již připravená a stačí ji pouze dát na těstoviny. Navíc v dnešní nabídce obchodních řetězců je i mnoho různých ochucených variant, tedy si můžete vybrat přesně tu, kterou chcete. Nevýhodou je, že nevíte, jak omáčka chutná (pokud jste ji neměli již dříve), tedy se musíte spolehnout na etiketu.
 
Na co si při nákupu dávat pozor?
Pokud si chcete šetřit čas a kupujete rajčatovou omáčku v obchodě, tak je dobré si dávat na několik věcí pozor. Rozhodně si čtěte složení takových omáček, zajímejte se o podíl rajčat v takové omáčce. Jsou totiž omáčky, kde podíl rajčat není zrovna velký. Další, co je dobré sledovat je to, jestli je v omáčce přidaný nějaký konzervant, případně nějaká ochucovadla, barviva. Je potřeba dbát na to, aby byla omáčka připravena z co nejvíce přírodních surovin s co nejmenším přispěním chemie a chemických látek. Zkrátka je v dnešní době opravdu dobré číst si složení výrobků, jde přece jen o to, co jíte.
 
cukety

Je cena rozhodující faktor?
Ceny takovýchto omáček jsou různé. Hodně záleží také na složení rajčatové omáčky, na hmotnosti a kde je omáčka vyrobená. Ceny mohou být již od 19 Kč, ale najdou se omáčky s cenou i přes 100 Kč za jedno balení. Pokud chcete kvalitní rajčatovou omáčku, tak se nebojte investovat do nákupu peníze. Obecně platí, že čím dražší je taková omáčka, tím je kvalitnější, ale nemusí to být vždy pravda. Znovu apeluji na čtení etiket na výrobku. Může se totiž stát, že vlastně zaplatíte jen za známou značku, ale kvalita nic moc.