Skip to content

Pro radost i užitek

4 měsíci ago

552 words

Ruční práce přinášejí mnohým lidem radost. Kutilové, a je jedno, jestli jsou to muži nebo ženy, mají šikovné ruce, které využijí na zhotovení www.borbone.cz/domaci-vyrobky/. Takové výrobky, které v obchodech hned tak nekoupíte. Proč? Protože jsou vytvořeny s fantazií a láskou.
zahradní židle

  • Renovace staršího nábytku – nový image terasy, balkónu

Pokud patříte mezi ty šikovné, co si dokážou udělat čas a s chutí se pustí do renovace staršího nábytku, tak nejenom potěší, že ten krásný výtvor je váš vlastní. Tak ze starých kusů oprýskaného nábytku můžete mít krásné originální posezení na verandě. A navíc ušetříte.
Například: ze staré židle nebo houpacího křesla, ze kterého odstraníte starý nátěr, poté obrousíte a natřete vaší oblíbenou barvou a doplníte originálním, doma ušitým měkkým sedákem a s poduškou, kterou si dáte za hlavu – v takovém posezení se bude každému pohodlně odpočívat.
Ušít polštáře, nové sedáky na židle nebo zahradní lavičku, to určitě zvládne mnoho žen. Když třeba zvolí látku s květinovým motivem, kterou použijí navíc i na prostírání, bude se vám to určitě líbit.
balkonové květiny

  • Květináče, vázy a konvice s novým dekorem

K jaru patří samozřejmě i přesazování květin a bylinek do nové hlíny, které rostlinám zajistí zdravý růst. Možná jste si v obchodech všimli krásných květináčů a konviček, které jsou s různými barevnými motivy.
I vy je můžete mít. Lacino. Jestli jste šikovné, tak staré, dobře omyté květináče a různé staré hrnky natřete světlými latexovými barvami. Pak je můžete vyzdobit například ubrouskovou technikou. Když nakonec květináče potřete lakem, který se u této techniky doporučuje, vydrží vám pěkné hodně dlouho
zahradní nářadí

  • Přehledné zahradní nářadí vždy po ruce

Máte-li doma mistra kutila, určitě vás potěší, když vám udělá přenosný stojan na nářadí. Kdykoliv budete pracovat na zahradě, budete mít nářadí po ruce. Nápadů na vytvoření takových stojanů je určitě mnoho.
Jeden z nich je velmi jednoduchý:může se využít starší dřevěná paleta. Na ni se z jedné boční strany připevní šrouby nebo hřebíky dřevěná deska, do které po celém středu budou vyvrtány kruhové otvory s průměrem 6 – 7 cm. Takto upravená paleta se postaví v zahradě k nějaké stěně a připevníte tak, aby nespadla. Do otvorů si vložíte nářadí, se kterými na zahradě pracujete. Na zimu si tento stojan můžete odložit do kůlny nebo garáže.


Nápadů na různé domácí výrobky, které nejenom potěší a vyplní volný čas jako koníček, je mnoho. Využijte své šikovnosti pro radost i užitek.

5/5 - (2 votes)