Skip to content

Přehled o vašem zdravotním pojištění online!

1 měsícem ago

521 words

Také máte pocit, že například zdravotní pojišťovny nemohou jít s dobou?
Opak je pravdou, a tak se už i Všeobecná zdravotní pojišťovna stala součástí internetového světa. Samozřejmě základní popis firem a organizací na internetu nalezneme už dávno. Nicméně, co je překvapivé, že u VZP si už můžete v podstatě spravovat vlastní kartu pojištěnce online!
Samozřejmě nezřídíte takový přístup snadno z pohodlí domova. Je to obdobné jako u banky. Také si povětšinou nemůžete jen tak založit účet bez jakékoli aktivity. Tak tedy i u VZP si zajdete na pobočku s platným dokladem totožnosti, a pakliže jste skutečně klientem této pojišťovny, takřka během pár minut vám vytvoří váš účet.
místo na podpis
Dostanete přihlašovací údaje a můžete se přihlásit doma ze svého počítače a kdykoli se podívat do zajímavé aplikace Moje VZP.
Co vás tu čeká a co se tu dozvíte?
Tato aplikace vám ukáže informace o stavu vašeho pojištění a úhradách vykázané zdravotní péče.
·         Na první stránce po přihlášení naleznete samozřejmě vaše jméno a věk.
·         Dalším bodem je aktuální stav vašeho pojištění. Pokud by byly nějaké nesrovnalosti, hned to zde zjistíte a můžete situaci i nadále řešit. Pakliže je vše v pořádku, svítí na vás zelená věta o tom, že nebyly žádné nesrovnalosti zjištěny. Také zde uvidíte, kdo je plátcem vašeho zdravotního pojištění.
·          V dalším okénku pak naleznete celkovou částku, která byla vykázána a hrazena pojišťovnou v právě probíhajícím kalendářním roce.
·         Maminky či tatínkové si také v aplikaci mohou zadat zastupovanou osobu, takže mohou mít přehled třeba i o svých dětech.
rodina v srdci
Stav pojištění
Pokud si rozkliknete dále toto okénko, získáte další detaily k vašim platbám pojistného. Zde naleznete záložku nejen plátci pojistného, kde následně získáte podrobný rozpis toho, kdo a kdy za vás platil pojistné, ale také záložku platby pojistného, kde uvidíte přesně platby, které jste případně jako OSVČ měli platit a platila.
Vykázaná péče
Pakliže vstoupíte do této části aplikace, naleznete zde podrobný přehled o tom, které platby za vás byly provedeny. Uvidíte zde zubaře, praktického lékaře, kožního lékaře a prostě všechny zákroky a procedury, které zde podstoupíte.