Skip to content

Počínejte si moderně

3 roky ago

443 words

Kdysi bývalo naprosto běžné, že když chtěl někdo sdělit něco svým vzdáleným příbuzným, přátelům nebo jiným lidem, musel napsat dopis, vložit ho do obálky, opatřit známkou a odebrat se ke schránce nebo rovnou na poštu. A pokud pak chtěl někam poslat něco většího, dejme tomu výslužku, vánoční, narozeninové nebo jiné dárky a podobně, musel na poštu znovu, tentokrát s balíkem.
srovnané noviny

Dnes už je tento způsob komunikace do značné míry zastaralý a je tudíž nasnadě, že těch, kdo ho využívají, dlouhodobě ubývá. Protože kdo by dnes platil za dopis, když může poslat e-mail? Kdo by používal telegram, když lze poslat SMS? A to vše výrazně levněji.
Pošta se tak dostala do začarovaného kruhu. Má méně klientů, tudíž méně vydělává. Aby měla na svou existenci, musí zvýšit ceny. Když zvýší ceny, ubydou jí další zákazníci. A je tak třeba znovu zdražit. A tak pořád dokolečka.
Jediné, čím tak lidé v rámci poštovních služeb dosud neopovrhují, je přeprava balíkových zásilek. Protože ty se prostě ani do esemesky ani do přílohy e-mailu nevejdou.
Ovšem i toto je stále dražší a dražší špás. A proto se rozhodně vyplatí přemýšlet, zda by tu nebylo možno nějak ušetřit.
A kdo hledá, najde.
schránky u lesa

Vezměte si třeba takové kartonové krabice. Člověk do nich zásilku vloží, volné místo něčím vycpe, aby se obsah nepoškodil, a pak platí i za doručování onoho nepotřebného balastu, respektive za velké rozměry. Oč lepší je v takové chvíli použít lepší alternativu jménem plastová obálka!
Do takové plastové obálky se vše zabalí daleko rychleji a snadněji a také to vyjde levněji. A vhodná obálka se najde téměř na všechno, protože je tento typ obalového materiálu nabízen v mnoha různých velikostech. A je pochopitelně neprůhledný, takže se nikdo nepovolaný nedozví, co obsah ukrývá, ať už to jsou tiskoviny, textilie nebo cokoliv jiného.
A proč si nezvolit právě takové obálky, že? Když tyto ušetří čas na balení i peníze. A přitom poskytnou stejně dobrou službu jako přežitek jménem kartonové krabice.

5/5 - (1 vote)