Skip to content

Pečlivě vše zvažujte při koupi

12 měsíci ago

698 words

V dnešní době existují tři základní typy bazénů, což určitě všichni víte. Klasický nafukovací (dětský) bazén, který ovšem nebude předmětem našeho článku, potom bazén ukotvený v zemi s vyčnívajícími stěnami a konečně bazén ponořený celý pod zemí.
oválný bazén
            Předmětem našeho článku budou, právě poslední dva jmenované typy bazénů. V článku se vám pokusíme základní pro a proti obou bazénu představit.

            V dnešní době je široký sortiment výrobků, snad na celém trhu, a nejen v oblasti prodeje zahradních bazénů. Právě proto si myslíme, že bychom vám mohli tímto článkem pomoci ke koupi, kterou si budete moci užívat, třeba i za 20 let.

A.    Bazén s vyčnívajícími stěnami:

·               Levnější- určitě ušetříte, protože koupíte minimálně o dvakrát levněji bazén, než baén vsazený do země. Ovšem trojeví se to na jeho životnosti.
·               Stěny méně odolné vůči tlaku vody- Stěny nejsou podpírány žádným závažím, proto jakékoli větší  množství vody deformuje bazén a ten rychleji se ničí.
·               Menší rozměry- bazén není obvykle určen k plavání, ale pouze k relaxu uvnitř parného léta.
·               Zpravidla menší hloubka- to souvisí z menšími rozměry. V případě malých děti takovéhle bazény jsou ideální, ale nám dospělým lidem to určitě připadá ztísněné malinko.
·               Méně náročný na zhotovení, údržbu- méně náročný je na zhotovení, zručnější domácí kutil, ho určitě, možná až na pár detailů zhotoví doma sám, to samé u údržby, zde potřebuje kutil pouze čističku vody, jinak je schopen ho zpravovat sám
ostré hrany

B.     Bazén se stěnami ponořenými v zemi:

·                Dražší- z důvodu vyšší náročnosti praci při vytváření bazénu je dražší, stejně jako materiály, ale vydrží déle.
·                Prostornější- Mívá větší délku a hloubku, můžete i v nejlevnějších variantach si v pohodě zaplavat.
·                Náročnější na zhotovení, údržbu- na údržbu vyžaduje různé speciální zařízení nejen provizorní čističku vody, jako je speciání zastřešení.
·                Pevné stěny odolné vůči tlaku- s tím souvisí vyšší životnost.
·                Estetičtější- lze použít jako dekoraci.
 
Doufáme, že jsme vás tímto článkem trochu inspirovali. Výběr bazénů, totiž není, až taková banalita, jak se může zdát. Proto i zde vybírejte, pokud možno pečlivě.