Skip to content

Nové Maledivy v Indickém oceánu

5 měsíci ago

605 words

Exotická destinace tvořená korálovými ostrůvky, které jsou odlehlé. Ale jejich celková rozloha je pouhých 298 kilometrů čtverečních.
Ostrovy mají teplé, ale často vlhké klima. Moře bývá celoročně 27°C teplé. Teplota vzduchu se pohybuje kolem 30°C, ale v některých měsících bývá deštivé.
domky na maledivách
Ve vodách najdeme opravdové poklady. Vědci odhadují, že se tu pohybuje kolem 2 000 delfínů a velryb. Želvy, barevné rybky a najednou spatříte osmimetrového žraloka obrovského, který nepatří mezi nebezpečné druhy.
Indický oceán omývá přes 66 000 kilometrů pobřeží a jeho hloubka je v průměru 3,74 kilometru. Rozlohou je třetí největší oceán (po Pacifiku a Atlantiku).
V severní části najdeme Cejlon. Je to ostrov, na němž leží stát Srí Lanka. Země je plná buddhistických památek a národních parků se slony, leopardy, pelikány a pávy.
maledivy ostrov
Obyvatelé naMauriciu se můžou pochlubit vysokou délkou života. Průměrně se tu dožívají 73 let, což je v této oblasti hodně vysoké číslo.
Důvodem, proč navštívit Maledivy jsou skvělé podmínky pro šnorchlování, nádherné pláže, ale pokud se sem chcete rozjet za bujarým nočním životem, máte smůlu. Zato milovníci sportů si přijdou na své. Můžete si půjčit jachty, kánoe, katamarány aj. Oblíbenou atrakcí je zdejší krmení rejnoků. Jestli se vydáte pod vodu, narazíte na pyskouny, barakudy, murény a velké množství pestrobarevných útesových ryb. Domov tu má 1350 druhů korálů, karety, rejnoci, chobotnice, žraloci (a to i žraloci velrybí) a ropušnice. Nad hlavou vám budou létat volavky, vodouši, čejky, a bekasíny. Rostou tu i kokosové a banánové palmy.
V oblastiChamarel má půda sedm barev. Díky železu a hliníku se tu vytváří sedm odstínů země. A navíc v místě, kde se nachází hluboké pralesy nebo dva stometrové vodopády vedle sebe.
Maledivyvás okouzlí resortem na Velaa Private Island, který leží na atolu o velikosti asi 500 metrů, a je obklopen palmovým hájem, pláží s bílým pískem a tyrkysově modrým mořem.
Kromě koupání se můžete odreagovat na krytém tenisovém kurtu, hraním plážového volejbalu, v posilovně, nebo cvičením jógy.
Tropický ráj pod ochranou UNESCO najdete na atoluBaa, kde je postaven nový resort Amila Fushi. Autentické Maledivy spojené s moderní architekturou a designem, hledá dokonalé splynutí člověka a přírody. Resort je vystavěn s přírodních materiálů, díky čemuž vznikly vzdušné domy s vlastním bazénem. Výjimečným zážitkem je ubytování v korunách stromů ve výšce až 12 metrů.
kameny na pláži
Na jednom z ostrovů je vybudováno město Male. Jedná se o malý ostrov, proto je město omezeno pro svůj další vývoj a vše musí být pečlivě plánované. Proto je letiště, kam budete přistávat, postaveno na vedlejším ostrůvku, že kterého do Male asi za 10 minut přeplujete trajektem.
Mějte na paměti, že město je islámské. Proto ženy by měly mít nějaké konzervativní a delší oblečení.
Zde strávíte krásnou dovolenu s odpočinkem na bělostných plážích, budete si užívat v průzračné vodě a to za skvělé ceny.