Skip to content

Medicinální houba cordyceps jako všelék

2 roky ago

374 words

Cordyceps je medicnální houba, kterou pravděpodobně moc dobře znáte, jestliže se zajímáte o tradiční čínskou medicínu. Právě v rámci tohoto léčitelského učení je cordyceps jednou z nejpoužívanějších medicinálních hub vůbec. Její účinky jsou komplexní, působí pozitivně na celý lidský organismus a dokáže s tělem doslova divy. Ne nadarmo se této houbě, kterou možná znáte i pod českým názvem housenice tibetská, přezdívá tibetské zlato.

žluté houby

Všestranné účinky na celý organismus

Cordyceps účinky jsou velmi různorodé, dá se říci, že houba pozitivně působí na celé tělo. Nejvíce však pocítíte účinky na ledviny. Houba se výborně hodí pro pacienty, kteří trpí na renální selhání, nebo mají jiné potíže právě s tímto orgánem. Ocení ji pacienti s cirhózou, hepatitidou anebo i ti, kteří chtějí pouze podpořit funkci ledvin. Pozitivní účinky pociťují i ženy, které často trpí na záněty močového měchýře, což je velmi bolestivé onemocnění, se kterým si však tradiční čínská medicína dokáže poměrně snadno poradit.

Housenice je také typická zvýšením sexuálních funkcí. Zvyšuje produkci testosteronu, tvorbu mužských pohlavních buněk, zlepšuje libido a ženám pomáhá korigovat nepravidelný menstruační cyklus. Mimo jiné má cordyceps pozitivní vliv na posílení imunitního systému jako takového, zlepšuje funkci plicní tkáně, zmírňuje zánětlivé procesy probíhající v těle, snižuje únavu, dodává energii, a v neposlední řadě také pomáhá organismu vyrovnat se stresem, úzkostí a depresí.

yellow oyster mushrooms

Dbejte na maximální kvalitu

U všech medicinálních hub je nesmírně důležité myslet na kvalitu. Nakupujte proto tyto houby výhradně od osvědčených dodavatelů, kteří vám mohou garantovat maximální kvalitu bez jakéhokoliv kompromisu. Pouze kvalitní cordyceps obsahuje celé potřebné spektrum účinných látek, tedy sacharidů, betaglukanů, proteinů, aminokyselin a dalších zásadních látek.