Skip to content

Léto v našich vodách

4 měsíci ago

526 words

Každý rok se všichni těšíme na letní dovolenou, až si konečně sbalíme kufry, zapomeneme na chvíli na práci a starosti a vydáme se někam za dobrodružstvím nebo ji strávíme válením se na pláži. Pokud nejste moc akční typy a raději celý týden proležíte u vody určitě vás táhne moře. Jenže to je daleko, cesta dlouhá, navíc se zvýší i náklady. Přitom i u nás v České republice najdeme hodně míst, kde najdeme nádherné přírodní koupání, jen to bude se sladkou vodou. Pokud oželíte moře, určitě se vydejte na jedno z kouzelných míst v naší krásné zemi, nebudete litovat. Tohle jsou typy na ty nejlepší přírodní koupaliště v naší domovině. A nudit se tam určitě nebudete.

rybník při svítání

·         Lipno: vydejte se do Jižních Čech a užijte si tu pravou letní dovolenou. Přehrada je velká skoro šedesát kilometrů, takže prostoru pro koupání je tu požehnaně. Stav vody bývá také celou sezonu naprosto vyhovující, takže se nemusíte obávat o čistotu vody. V okolí přehrady najdete spoustu možností k ubytování ale i k zábavě. Pro děti je tu toho také požehnaně, blízko přehrady najdete lanový park nebo bobovou dráhu. Pro ty kdo si chtějí užít i památky a přírodu, mohou využít cyklostezek a poznat krásu Jižních Čech.
přehrada lipno

·         Hlučínské jezero: to najdete na Severní Moravě. Kolem jezera jsou krásné pláže a bývá na nich plno. Jezero je známé svou stále čistou vodou. To láká turisty a tak je pro ně připraveno mnoho atrakcí, můžete si zde zahrát i plážový volejbal. Pro malé děti je tu vytvořeno brouzdaliště. Ubytování najdete v autokempu nebo v některém z přilehlých hotelů.
kniha v písku

·         Veselské pískovny: a ještě jednou zavítáme do Jižních Čech, na Třeboňsko. To je známé svou krásnou krajinou a v té se nachází celkem pět samostatných jezer, kterým se říká Veselské pískovny. Tady si budete skutečně připadat jako u moře. Jelikož u nás už teploty v létě běžně dosahují tropických teplot, stačí k tomu přidat krásná čistá voda, třpytící se hladina a písečné pláže a máte hned moře se sladkou vodou. Kromě atmosféry si tu užijete samozdřejmě i jiných radovánek a atrakcí nebo různých kulturních akcí, které se tu během léta pořádají pravidelně.

3/5 - (1 vote)