Skip to content

Jak se zachovat při ztrátě telefonu

4 měsíci ago

481 words

Chytré mobilní telefony doslova pomalu, ale jistě přebírají náš život.  S jejich pomocí máme možnost lépe organizovat dny v kalendáři, sdružují naše kontakty a také i důležité věci případně i momentky během dne. Ukradený nebo ztracený telefon nikdy není příjemná záležitost. Nejen, že přijdete o váš telefon, ale v současné době chytrých telefonů tak ztratíte i spoustu dat, vzpomínek a hlavně přístupy na své sociální sítě.
mobil na klávesnici
V dnešní době již každý máme nastavený přístup na email, Facebook a možná i další sociální sítě. Takové nastavení tkví především v tom, aby nás telefon „automaticky přihlásil“ při spuštění aplikace. To především šetří čas a zjednodušuje náš život, pokud máme telefon právě u sebe. Ale současně to může přinést jisté nepříjemnosti, pokud se telefon dostane do rukou někoho jiného. Naštěstí je jednoduché předejít takovému zneužití.
V každém případě dbejte na to, když chodíte na nějaké akce, koncerty a podobné druhy zábavy, mít vždy pod kontrolou Váš telefon, ať nemusíte při takové ztrátě řešit dost velké nepříjemnosti.

Pokud se stane takový problém, je potřeba:
·         zabránit samozřejmě zneužití samotného telefonu
·         zablokovat SIM kartu – operátoři SIM karty blokují v podstatě na počkání buď přes zákaznickou linku, web nebo i na prodejnách (můžete si nechat vystavit „náhradní“ SIM kartu)
·         pokud se jedná o aplikace, stačí „změna hesla“, v mnoha případech můžete aplikaci „odhlásit“ z internetového prohlížeče i bez změny hesla

Víte, že „facebook“ není jen facebook, co všechno má pod palcem?
·         Instagram
·         reklamy
·         WhatsApp
·         a další aplikace
mobil v ruce
Správce zařízení Google
Jde o nejlevnější variantu, která je k dispozici zdarma a lze ji použít na telefonech s Androidem 2.3. a novějším.  Tato aplikace umí skrze webové rozhrání najít zařízení a zobrazit jeho aktuální polohu v mapě, telefon zprovoznit a vymazat z něj všechna data.

Jak se zachovat při ztrátě telefonu
Ohodnoťte příspěvek
Pokračovat ve čtení… Jak se zachovat při ztrátě telefonu
">